Спеціальні потреби

Референдум у Криму та неприйняття України в НАТО: поради вашингтонських експертів


Путінові потрібно запропонувати план залагодження збройного конфлікту в східній Україні, виграшний для всіх сторін – Росії, України та Заходу, пишуть у Washington Post Майкл О’Генлон і Джеремі Шапіро з Інституту Брукінґса.

Посилення російської військової присутності в східній Україні свідчить, що Росія планує загострення конфлікту. Однак надання зброї Україні, чиє військо, за словами авторів, вп’ятеро гірше озброєне, аніж російське, і в 10–20 разів слабше, лише посилить воєнні дії, жертвою яких стануть насамперед українці, пишуть вони та пропонують набір домовленостей, які варто запропонувати Росії.

«Довготермінова російська слабкість означає, що Захід може дозволити собі зараз компроміси. Росія не дуже довго матиме здатність домінувати над своїми сусідами, хоч би що робив Захід», – пишуть експерти. Тож, на їхню думку, лідери НАТО повинні розробити спільно з Москвою новий порядок європейської безпеки, прийнятний для обох сторін.

Кремль повинен погодитися на проведення референдуму щодо подальшої долі Криму, одним з варіантів якого буде незалежність, вважають О’Генлон і Шапіро. Росія має вивести свої війська з Донбасу та поважати територіальну безпеку України, яка натомість ніколи не стане кандидатом на членство в НАТО.

Необхідно створити нову панєвропейську структуру з безпеки, можливо, на основі ОБСЄ, у якій Москва матиме рівні права, що стежитиме за територіальною цілісністю європейських держав.

НАТО має відігравати лише допоміжну роль у європейській безпеці, зосередившись натомість на завданнях за межами Європи.

І, нарешті, санкції щодо Росії потрібно поступово скасувати мірою виконання Москвою пунктів цього плану.

Звичайно, внаслідок таких домовленостей популярність Путіна всередині країни може ще більше зрости, визнають автори, – але не надовго. «Тоді, з часом, це досягнення потьмяніє, і російські виборці, швидше за все, закличуть Путіна до відповідальності за те, що він мав би робити весь цей час: поліпшувати їхній рівень життя завдяки розумному економічному та політичному лідерству», – сподіваються О’Генлон і Шапіро.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG