Барак Обама та Володимир Путін кілька разів перетнулися у Китаї в кулуарах саміту країн Азійсько-Тихоокеанської економічної співпраці. Будучи на порозі нової холодної війни, президентам США та Росії, здавалося б, є багато про що поговорити, та чи мали вони що сказати одне одному? Про це – в матеріалі Ярини Матвійчук.
З самого ранку у вівторок, як тільки офіційно відкрився другий день саміту, до конференц-центру у пригороді Пекіна прибув президент Китаю Сі Цзіньпін. Поруч нього – з різних сторін – прямують його колеги зі США та Росії. За Бараком Обамою та Володимиром Путіним журналісти буквально полювали, неформально називаючи їх «дивною парочкою». Декому вдалось почути уривки фраз, якими перекидалися президенти-опоненти.
«Красиво, чи не так?», - сказав Володимир Путін англійською мовою у бік Барака Обами, показуючи на конфенц-зал. «Так», - холодно відрізав Барак Обама.
Далі вони прямуюють до столу, зупиняються біля місця китайського президента. Володимир Путін простягає руку і плескає Обаму по плечу. Потім обидва займають місця по боках від Сі Цзіньпіна.
За іронією долі, у час, коли країни Заходу застосувують економічні санкції щодо одного з учасників цього столу, Барака Обама у Пекіні говорить про альтернативу АТЕСу - Транс-Тихоокеанське партнерство і про про шлях до нового великого економічного об’єднання.
«Я хочу подякувати Китаю за увагу на цьому саміті до вкладу, який можуть зробити країни АТЕС для реалізації проекту зони вільної торгівлі в Азійсько-Тихоокеанському регіоні. ... Ми бачимо наше залучення до Транс-Тихоокеанського партнерства в якості внеску в ці зусилля. Я з нетерпінням чекаю того дня, коли всі наші економіки можуть бути пов'язані один з одним високими стандартами угоди 21-го століття», - сказав Барак Обама, виступаючи на саміті.
Пізніше у вівторок журналісти знову помітили, як президенти Росії та США розмовляють. Цього разу - з перекладачем, у залі, де учасники саміту зібралися на фотографування.
За словами речника Кремля Дмитра Пєскова, впродовж вівторка президенти Обама та Путін зустрілися «більше двох разів».
А прес-секретар Ради національної безпеки США Бернадетт Міган повідомила, що глави держав розмовляли впродовж 15-20 хвилин і говорили про Іран, Сирію та Україну. Більше подробиць жодна зі сторін не надала.
Після Китаю лідери найбільших економік світу вирушать до Австралії на саміт «Великої двадцятки», що відбудеться 15-16 листопада у Брісбені. Володимир Путін – також серед запрошених.
Дивіться також : На користь України змінюється розстановка сил у Конгресі - експерт