Центральна виборча комісія України зареєструвала 2 321 офіційних міжнародних спостерігачів. Серед найбільших груп – представники ОБСЄ, європейські групи спостерігачів, Світовий конгрес українців. Від Сполучених Штатів Америки спостерігати за прозорістю виборів в Україні буде кілька організацій, серед них – Міжнародний республіканський інститут.
Це вже десяті вибори в Україні, за якими спостерігатиме делегація Міжнародного республіканського інституту, що базується у столиці США. Цього року до групи спостерігачів увійшли американські та європейські дипломати і політики, юристи, політологи. За словами директора Євразійського відділу Міжнародного республіканського інституту, делегація зможе покрити 10 регіонів у різних частинах України.
«Ми сподіваємось, що зможемо подорожувати по всій Україні, моніторити виборчий процес, і в день виборів, і під час підрахунку голосів, а також прозвітувати про ситуацію. Надіємось, вибори будуть добре організовані і пройдуть в мирі»,- розповів Стівен Нікс.
Коментуючи виборче законодавство України, Стівен Нікс, юрист за професією, вітає оперативну підготовку Центральної виборчої комісії до голосування. Він також вважає, що останні парламентські зміни до виборчого законодавства також допоможуть у проведенні прозорих виборів.
«Я не думаю, що ми станемо свідками масштабних системних фальсифікацій на дільницях. Але ми дуже пильно будемо дивитися на конкуренцію окремих кандидатів, чи будуть якісь фальсифікації на місцях.
«Є багато тактичних засобів, як сфальсифікувати вибори. Але я думаю, сама присутність міжнародних спостерігачів на дільницях матиме певний вплив. Бо тоді люди двічі подумають перед тим, як вдатися до порушення закону», - розповідає директор Євразійського відділу Міжнародного республіканського інституту.
Очолять американську делегацію спостерігачів Міжнародного республіканського інституту екс-прем'єр-міністр Словаччини Івета Радічова, а також колишній посол США у Польщі Віктор Еш. Останній називає парламентські вибори важливим кроком України до нового майбутнього.
«Політичний процес в Україні має йти вперед. Проведення вільних демократичних виборів до парламенту – це серйозний крок, що продемонструє справжню позицію українців. Я думаю, це важливий крок для майбутнього України», - розповідає про власні очікування від поїздки Україну Віктор Еш, колишній посол США у Польщі.
За словами Еша, американська делегація працюватиме у різних регіонах України, окрім Криму та важкодоступних міст на сході країни. Він покладає великі сподівання на ці вибори, позаяк екс-посол впевнений, що зміни складу Верховної Ради у демократичний спосіб допоможе сприяти мирному врегулюванню конфлікту в країні.
Дивіться також: Газові прогнози на зиму від експертів зі США