Centar grada je bio gotovo pust, skup je obezbeđivalo nekoliko hiljada policajaca u punoj opremi za razbijanje demonstracija, ali učesnici parade su mirno i u veseloj atmosferi prošetali od zgrade Vlade u Nemanjinoj ulici do platoa ispred Skupštine Beograda.
Okupljanje učesnika parade je počelo u prepodnevnim časovima i po procenama u koloni je bilo nekoliko stotina ljudi. Uz lidere LGBT zajednice na skupu su bili i šef Delegacije EU u Srbiji Majkl Devenport, ambasadori SAD i Nemačke, ministri Kori Udovički, Ivan Tasovac, Jadranka Joksimovic i šefica pregovaračkog tima Srbije Tanja Miščević, nekoliko poslanika Demokratske stranke, lider LDP-a Čedomir Jovanović.
Sama šetnja dogovorenom trasom je trajala oko pola sata, a u pozadini skupa bilo je incidenata između policije i protivnika prajda oko Trga Slavija. Pripadnici žandarmerije pretukli su premijerovog brata Andreja Vučića i trojicu pripadnika obezbeđenja, kada je na Slaviji pokušao da prođe kroz policijski kordon.
Na Novom Beogradu 30-tak huligana je napalo zgradu TV B92 i tom prilikom su povređena dva policajca.
A na samom skupu ambasador SAD u Srbiji Majkl Kirbi rekao je da i u Americi ima različitih stavova po pitanju održavanja Prajda:
"Došao sam da podržim ljudska prava, u ovom slučaju LGBT prava. U svetu su ljudska prava veoma važna, sloboda govora, izražavanja, sloboda štampe i medija. Dakle, ja samo podržavam ljudska prava i posebno ovu grupu."
Šefica Pregovaračkog tima Srbije Tanja Miščević je izjavila da i te kako ima smisla da se održava Parada ponosa, uprkos činjenici da je obezbeđuje više hiljada policajaca:
"Važno je da prošetamo, važno je i da pokažemo i damo sliku svetu da možemo na najbolji način – i Vlada, i njena policija, a i građani Srbije, da poštuju prava manjina, pravo na različitost."
Održavanje Parade ponosa je značajno jer Ustav i zakoni propisuju slobodu okupljanja i različitosti, a Beograd je pokazao da postoje različitosti i da ih prihvata, ocenio je potpredsednik DS-a Borisalav Stefanović:
"Uvak treba svaki građanin Srbije, u skladu sa Ustavom i zakonima bude uz manjinu. Naročito ako je ta manjina ugrožena, ili se tako oseća. Ova država mora apsolutno na svaki način da da pravo na različitost."
A po povratku iz Kladova, gde je obišao poplavljena područja, premijer Srbije Aleksandar Vučić je na vanrednoj konferenciji za novinare ocenio da je Srbija pokazala da su njeni građani pristojni ljudi, a da Ustav i zakon važe i to jednako za sve. Uz zahvalnost građanima Srbije i Beograda, Vučić je istakao da je održana Parada a da ni jedno staklo u gradu nije polomljeno, a da je prajd održan ne zbog EU, već zbog Ustava, zakona i poštovanja prava svih.