Američki Nacionalni centar za uragane prognozirao je da će se središte oluje u narednim danima pomaknuti do Velikih jezera, šireći kišu širom Arkanzasa, Misurija, Ilinoisa, Kentakija, Indijane, Tenesija, Ohaja i Mičigena.
Vlasti u Teksasu upozorile su da bi mogli potrajati dani za obnavljanje struje. Hjuston, četvrti po veličini grad u SAD, bio je među oblastima koje je najteže pogodila oluja jer je izašla na obalu u ponedeljak rano ujutru uz maksimalnu brzinu vetra od oko 130 kilometara na sat.
Potporučnik Teksasa Dan Patrick rekao je da su dvije osobe poginule u padu drveća, dok se još jedna osoba udavila.
Bijela kuća je saopštila da je predsjednik Joe Biden izrazio saučešće u telefonskom razgovoru kasno u ponedjeljak s gradonačelnikom Hjustona Johnom Whitmireom i obećao podršku građanima Teksasa u naporima za oporavak.
Oluja je takođe primorala aviokompanije da otkažu 1.300 letova, a naftne kompanije da povuku posade sa platformi u Meksičkom zalivu.
Prije nego što je udario u Teksas, Beryl se kretao Karibama, ubivši tri osobe u Venecueli, tri osobe u Grenadi, tri osobe u St. Vincentu i Grenadinima i dvije osobe na Jamajci.
Beryl je udario i na meksičko poluostrvo Jukatan prije nego što je prešao Meksički zaljev i krenuo prema Teksasu.
Oluja je postavila rekord kao najranija koja je dostigla snagu kategorije 5 tokom sezone uragana na Atlantiku koja traje od juna do novembra.
Neke informacije za ovu priču dali su The Associated Press i Reuters.