Demonstranti u Aucklandu marširali su do američkog konzulata i skandirali slogane "Životi crnaca su važni" i "Bez pravde nema mira".
U nedjelju su slične demonstracije održane u Britaniji, Brazilu, Kanadi i drugim zemljama.
Hiljade demonstranata okupile su se u centru Londona da bi izrazili podršku onima koji su izašli na ulice američkih gradova da bi osudili ponašanje policije u Minneapolisu u Minnesoti.
Demonstranti u Danskoj marširali su do američke ambasade u Kopenhagenu u nedjelju, sa transparentima: "Zaustavite ubijanje crnaca". U Njemačkoj su nosili transparente "Policajci moraju da odgovaraju" i "Koga zovete kada policija ubija?"
U zemljama sa autoritarnim vladama, zvaničnici su kritikovali poteze američke policije dok su mediji pod državnom kontrolom prikazivali demonstracije u kontekstu žalbi američke vlade na gušenje protesta u drugim zemljama, kao što je ponašanje Kine prema demokratskim demonstrantima u Hong Kongu.
Portparol kineskog ministarstva spoljnih poslova Zhao Lijian izjavio je na brifingu u ponedjeljak da neredi pokazuju "ozbiljnost problema rasizma i policijskog nasilja u SAD".
Hu Xijin, urednik dnevnika kineske Komunističke partije Global Times, ocijenio je da američki zvaničnici sada mogu da 'vide proteste kroz sopstveni prozor.' Želio bih da pitam predsedavajuću (Predstavničkog doma) Nancy Pelosi, i (državnog) sekretara Pompea: Da li Peking treba da podrži proteste u SAD kao što ste vi glorifikovali demonstrante i izgrednike u Hong Kongu?"
U Iranu, gdje je vlada proteklih godina odlučno gušila svoje demonstracije, na državnoj televiziji se ponavljaju prizori nemira u Sjedinjenim Državama. Portparol ministarstva spoljnih poslova Abbas Mousavi u ponedjeljak je pozvao američke vlasti da "prestanu nasilje nad sopstvenim građanima i puste ih da dišu."